تهران - خیابان صابونچی - نبش خرمشهر - پلاک 109 - واحد ۱

وکیل کیفری

حقوق جزا به طور گسترده، شناخته شده ترین حوزه در امور حقوقی است. از جمله جرایم رانندگی و قتل، تا جرایم سفید مانند کلاهبرداری و فساد. اکثریت وکلای دفاع جنایی، که با مشاوره کیفری در زمینه‌های جنایت عمومی فعالیت دارند، معمولاً در یک شرکت حقوقی یا شرکت‌های بزرگ تر که بر طیف وسیعی از کارهایی با بودجه عمومی تمرکز می‌کنند، کار می‌کنند. برخی از شرکت‌های حقوقی کیفری عمومی، دارای ظرفیت و تخصص لازم برای انجام امور مربوط به جرایم سفید هستند؛ اگر چه این امر به طور سنتی توسط شرکت‌های تخصصی انجام می‌شود. در این جا، به منظور آشنایی بیشتر با وکیل کیفری، لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در حصوص وکیل کیفری و وظایف آن کسب کنید. تا انتهای این مطلب، با گروه خدمات حقوقی عدل دانو همراه باشید تا هر آن چه را که لازم است در خصوص وکیل کیفری و حقوقی بشناسید.

وکیل کیفری

موارد قابل توجه در بررسی عملکرد وکیل کیفری

در این حرفه، تحت عنوان وکیل کیفری، فراموش نکنید، کار دفاعی تنها یک طرف معادله است. پیگرد قانونی نیز در این حرفه وجود دارد. باید بتوانید در زمینه‌های مختلفی از قبیل مشاوره کیفری، وکیل آنلاین کیفری و غیره اطلاعات داشته باشید. حال به ادامه مطلب توجه کنید تا عملکرد وکیل کیفری را بیشتر بشناسید.

عملکرد وکیل کیفری

کار یک وکیل کیفری، بسته به نوع کار انجام شده و این که آیا شما وکیل مدافع هستید، متفاوت خواهد بود. اگر در زمینه جرایم عمومی به عنوان مشاوره کیفری کار می‌کنید، بعید است روز شما کسل کننده باشد و غیر معمول نیست که تمام روز را پشت میز انبوهی از اسناد و مدارک بگذرانید. به احتمال زیاد، در هر روز در ارتباط بین موکل و وکیل خود (اگر به وکیل دادگستری دستور داده شده است که نماینده موکل شما باشد)، بررسی شواهد و گرفتن دستورالعمل، مشارکت داشته باشید. شما همچنین ممکن است با موکل و مشاور خود در یک کنفرانس شرکت کنید. شما می‌توانید به عنوان وکیل کیفری، خارج از دفتر ملاقات، با موکل خود در هر نقطه در دادگاه، در یک ایستگاه پلیس یا در زندان ملاقات داشته باشید. به عنوان یک وکیل کیفری، حتی ممکن است خود را نماینده موکل خود در برابر قاضی ببینید.

در حالی که ساعات به طور کلی یکنواخت و طولانی نیستند، می‌توانند غیر قابل پیش بینی باشند و اگر در شرکتی هستید که خدمات وکالت را ارائه می‌دهد، می‌توانید 24 ساعت در تماس باشید و به ارائه خدمات بپردازید. به طور کلی شما دقیقاً به عنوان وکیل کیفری همان نقش را بر عهده دارید و هدف یکسانی دارید. با این حال، تفاوت‌های قابل توجهی نیز در مشاوره کیفری وجود دارد. بزرگ ترین آن‌ها زمانی است که باید به امور تسلط داشته باشید. مثلا ماهیت پرونده فساد، به این معنی است که احتمالاً اسناد نسبتاً پیچیده‌ای وجود دارد. دومین تفاوت عمده در طول مدت پرونده است، برخی از پرونده‌ها مثل کلاهبرداری ممکن است سال‌ها طول بکشد، لذا انتخاب وکیل کیفری مناسب امری مهم است که باید با حوصله و دقت کافی صورت گیرد.

عملکرد وکیل کیفری

مطالعه موثر حقوق کیفری توسط وکیل کیفری

حقوق کیفری یک حوزه حقوقی پیچیده است. کسانی که برای مطالعه حقوق جزا مناسب هستند، اغلب کسانی هستند که هم سطح بالایی از همدلی و منطق و توانایی هضم قوانین قانونی پیچیده را دارند، هم می‌توانند به عنوان بهترین وکیل کیفری، رویکردی انسانی در مورد کار موکل را داشته باشند.  آن‌ها تحت عنوان وکیل کیفری شناخته می‌شوند. مطالعه حقوق جزا نه تنها در مورد خود، بلکه در مورد جامعه وسیع تر و روانشناسی یک جنایت نیز، به شما آموزش می‌دهد.

بسیاری از ویژگی‌ها برای تبدیل شدن به یک وکیل کیفری مهم هستند. مهارت‌های ارتباطی به علت گستردگی مخاطبان بالقوه شما، از موکلی با مشکلات روانی که متهم به ارتکاب جرم بوده است و یا تاجر متهم به پولشویی، تا وکیل دادگستری که شما راهنمایی می‌کنید و یا قاضی، جزء این ویژگی‌ها است. شما به عنوان وکیل کیفری، به روحیه‌ای قوی و نگرشی بدون قضاوت احتیاج دارید. آماده برخورد با شرایط وحشتناک و موکلان تحت استرس خود باشید. نه تنها این، بلکه شما با ارائه مشاوره کیفری، خود را نماینده موکل می‌دانید.

غیر قابل پیش بینی بودن کار مجرمانه به این معنی است که شما به توانایی واکنش سریع، نیاز دارید. در حالی که این حرف کلیشه ای است، اما وکیل کیفری مستلزم تمایل به دفاع از حقوق موکل خود است. اگر در بخش مبارزه با کلاهبرداری سفید کار می‌کنید، درگیر کلاهبرداری پیچیده، پولشویی یا رشوه هستید، لذا به زیرکی مالی و ارائه مشاوره کیفری خوب برای درک اطلاعات نیاز دارید.

مطالعه موثر حقوق کیفری توسط وکیل کیفری

سابقه کار در حقوق جزا

به دست آوردن تجربه کار در دادگاه محلی یا دفتر مشاوره شهروندان برای وکیل کیفری، راه کاملی برای چشیدن طعم قوانین کیفری است. خدمات استخدامی نیز در حین تحصیل از شما پشتیبانی می‌کند. تجربه کار با موکلان واقعی در یک مکان ارزشمند است و این امر موجب می‌شود موکلان در انتخاب بهترین وکیل کیفری دچار تردید نشوند. با کارفرمایان برای سازماندهی فرصت‌های تجربه کار در سطح ملی کار کنید، که می‌تواند در پیشرفت حرفه شما ارزشمند باشد. حتی بسیاری از وکلا، می‌توانند به صورت وکیل آنلاین کیفری به شما مشاوره دهند. همچنین، می‌توانند به شما کمک کنند تا در تعدادی از سازمان‌های غیر انتفاعی، مشاغل خارجی داشته باشید و مشاوره حقوقی را برای عموم ارائه دهید.

یک وکیل کیفری تازه واجد شرایط، می‌تواند پرونده‌های متعددی را قبول کند و در عین حال تمرکز بالایی برای رسیدگی به تمامی آن‌ها داشته باشد. حقوق متوسط ​​وکیل دادگستری بر اساس تجربه پنج ساله بالا است. برای کسانی که بیش از ده سال تجربه دارند، درآمد می‌تواند متغیر باشد. کسانی که در شهرهای بزرگ مستقر هستند، اغلب درآمد بیشتری خواهند داشت و حتی می‌توانند تحت عنوان وکیل آنلاین کیفری به فعالیت بپردازند.

سابقه کار در حقوق جزا

بررسی اطلاعات حقوق جزا توسط وکیل کیفری

اگر به دنبال پیگیری افراد در زندان یا بررسی جریمه سنگین هستید، ایده خوبی است که به دنبال استخدام بهترین وکیل کیفری باشید. اگر درآمد شما مناسب نیست، ممکن است این توانایی را داشته باشید که از وکیل منصوب از طرف دادگاه استفاده کنید. به زبان ساده‌تر، سیستم حقوقی طوری طراحی شده است که دفاع صالح از خود را در محاکمات جنایی تقریباً غیر ممکن می‌سازد. حتی اگر ضریب هوشی فوق‌العاده بالایی دارید، سیستم به نفع شما کار نمی‌کند. استخدام بهترین وکیل کیفری برای وکالت شما در محاکمه کیفری، یک ضرورت است.

از آن جا که هیچ پرونده جنایی دقیقاً شبیه پرونده دیگر نیست، لذا وکیل کیفری آموزش می‌بیند تا قسمت‌های هر پرونده را که منحصر به فرد است انتخاب کند. در اصل، آن‌ها از دانش خود برای یافتن شواهد و دلایل ظریف استفاده می‌کنند که چرا شما باید در این پرونده پیروز شوید. همچنین، بهترین وکیل کیفری جنایی، ممکن است بتواند استدلال‌ها و عواملی را مشخص کند که می‌تواند هر گونه جنایت احتمالی را کاهش دهد یا حتی نفی کند. حتی اگر شما مجرم باشید و شواهد علیه شما باشد، آن‌ها ممکن است بتوانند به شما در کاهش جریمه و زندان کمک کنند.

مسئولیت‌های روزانه یک وکیل کیفری

وکالت روزانه ممکن است جذاب نباشد. آشنایی با فعالیت‌های روزانه یک وکیل کیفری می‌تواند سبب آشنایی بیشتر شما با نحوه کار آن‌ها شود.. به طور کلی، مسئولیت‌های روزانه یک وکیل کیفری شامل موارد زیر است. به این موارد ذکر شده می‌توان تدوین استراتژی برای پرونده را نیز اضافه کرد، که به این وظیفه و مسئولیت آن در ادامه به صورت مفصل خواهیم پرداخت.

  1.  تماس با مشتریان از طریق ایمیل، تماس‌های تلفنی، تماس‌های تصویری یا جلسات حضوری
  2. خواندن اسناد پرونده، شواهد و اساسنامه (قوانین)
  3. یادداشت برداری در مورد موارد مفید برای پرونده

مسئولیت های روزانه

 

تدوین استراتژی برای پرونده

در حالی که ممکن است این فعالیت‌ها خسته کننده به نظر برسند، اما عناصر اساسی برای ساختن یک مورد قوی هستند. وکیل کیفری، اغلب ماه‌ها را برای آماده سازی پرونده سپری می‌کند. آماده سازی می‌تواند بسیار طولانی‌تر از حضور در دادگاه باشد. به این ترتیب، وقتی پرونده به دادگاه می‌رود، همه چیز می‌تواند در اسرع وقت پیش برود و هیچ شگفتی در پرونده وجود نداشته باشد. پس از انجام تحقیقات و استراتژی، یک وکیل مدافع جنایی، کارهای زیادی دارد.

در حالی که در دادگاه هستند، آن‌ها از شهود در دفاع شما استفاده می‌کنند و از شاهدان دادستانی بازجویی می‌کنند. آن‌ها باید پویا و قابل اعتماد باشند، موضوعات پیچیده را برای هیئت منصفه یا دادگاه توضیح دهند و آماده بحث درباره هر جنبه‌ای از پرونده باشند و این تازه آغاز وظایفی است که در پیش دارند.

ویژگی های وکیل کیفری

گفتیم که وکیل کیفری باید بتواند در چه زمینه‌هایی فعالیت کند. در کل تا این قسمت از مطلب، با وظایف وکیل کیفری آشنا شدید. حال که قصد دارید برای انتخاب بهترین وکیل کیفری گام بردارید، وقت آن است تا با یک سری از ویژگی‌های بهترین وکیل کیفری آشنا شوید و بدانید یک وکیل کیفری بسیار خوب باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشد؟ در این قسمت، کارشناسان مجموعه حقوقی عدل دانو، مهم ترین ویژگی‌های یک وکیل کیفری خوب را برایتان آورده‌اند.

اول از همه باید بگوییم که یک وکیل کیفری ماهر، باید با قوانین قضائی آشنایی کاملی داشته باشد. وکیل کیفری ماهر باید تسلط کافی بر قوانین قضائی همچون: قانون مبارزه با قاچاق کالا، آیین دادرسی کیفری، قانون مجازات اسلامی و قانون مبارزه با مواد مخدر و… را داشته باشد. علاوه بر این، یک وکیل کیفری ماهر باید، تجربه کافی در پرونده‌های گوناگون کیفری و آشنایی با رویه‌های مرسوم دادسرا‌ها و محاکم کیفری را نیز داشته باشد. یک وکیل کیفری ماهر، باید بتواند روحیه خود را برای پیروزی در پرونده حفظ کند. این شخص باید تمامی دفاعیات مربوطه را در کم ترین زمان ممکن انجام دهد تا در هزینه و انرژی موکل خود در دادگاه صرفه جویی کند.

بهترین وکیل کیفری

حال که با ویژگی‌های وکیل کیفری نیز آشنا شدید، وقت آن است تا بدانید چگونه می‌توانید از بهترین وکلای کیفری کشور، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. برای بسیاری از افرادی که دچار مشکلات حقوقی هستند، پیدا کردن یک وکیل ماهر کیفری، کار دشواری است. اما لازم نیست نگران باشید، چرا که گروه حقوقی عدل دانو این مشکل را برایتان بر طرف کرده است.

شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی و حل پرونده‌های خود، روی کمک وکلای کیفری گروه حقوقی عدل دانو حساب کنید. گروه حقوقی عدل دانو، با در اختیار داشتن ماهر ترین و با تجربه ترین وکلای کیفری پایتخت، آماده کمک به شما در پرونده‌های گوناگون هستند. شما می‌توانید با کمک وکلای گروه حقوقی عدل دانو، شانس خود را برای پیروزی در پرونده‌های کیفری بالا تر ببرید. برای دریافت شماره وکیل کیفری، فقط کافی است به وب سایت عدل دانو مراجعه کنید.

بهترین وکیل کیفری

نتیجه گیری

در مجموع، وکیل کیفری ممکن است با شما و دادستان برای مذاکره همکاری کند. یک مذاکره، می‌تواند مجازات احتمالی شما را کاهش داده یا برخی از اتهامات علیه شما را از بین ببرد. با این حال، دادستان‌ها اغلب مایل به مذاکره با متهمان خود نیستند. سعی کنید به منظور پیشبرد کارهای حقوقی خود، از مشاوره وکیل آنلاین کیفری استفاده کنید. آن‌ها با تخصص و تجربه بالای خود آماده پاسخگویی به شما هستند.

در این مقاله، به بررسی عملکرد وکیل کیفری و نکات مهم پیرامون آن پرداختیم. دانستید که وجود یک وکیل کیفری تا چه میزان می‌تواند در نتیجه پرونده تاثیر گذار باشد. شما می‌توانید برای دریافت شماره موبایل وکیل کیفری، به موسسه حقوقی عدل دانو مراجعه کنید. وکلای مجموعه حقوقی عدل دانو، می‌توانند بهترین مشاوره کیفری را در اختیارتان قرار دهند.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.
سوال یا دیدگاهتان را مطرح کنید

اطلاعات تماس شما نمایش داده نخواهد شد و صرفا جهت اطلاع رسانی‌های بعدی است.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.