تهران - خیابان صابونچی - نبش خرمشهر - پلاک 109 - واحد ۱

وکیل حقوقی

تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که برای یک کاری نیاز به وکیل داشته باشید؟ یا تا به الان توانسته اید یک مشاوره با وکیل حقوقی داشته باشید؟ متاسفانه در بین افراد جامعه نیاز به یک وکیل را هزینه ای اضافی و بی فایده می دانند که این امر یکی از پراشتباه ترین تفکرات است. این امر سبب می شود تا پرونده ای که در دادگاه قرار دارد به ضررشان تمام شود؛‌ کمترین مزیت یک وکیل در تنظیم متن دفاعیه است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. ما در گروه خدمات حقوقی عدلدانو قصد داریم تا امروز در این مطلب شما را با مواردی همچون انتخاب وکیل حقوقی مناسب و چگونگی مشاوره با وکیل حقوقی آشنا کنیم؛ این مطلب در کمتر از 5 دقیقه می تواند اطلاعات مورد نیاز شما نسبت به انتخاب یک وکیل مناسب را در اختیارتان قرار دهد.

وکیل حقوقی

وکیل کیست؟

وکیل حقوقی به کسی می گویند که از طرف یک شخص و یا از طرف یک نهاد مامور می شود در چهارچوب قانون مواردی مانند عقد قرار داد،‌ دفاعیه و دیگر موارد حقوقی را مورد پیگیری قرار دهد و به شخصی که یک وکیل را استخدام می کند موکل می گویند؛ موکل می تواند برای وکیل خود حدود و مرز تعیین کند تا در همان چهارچوب تعیین شده ،امورات پیگیری شوند.

در اکثر کشورها داشتن وکیل حقوقی در دادگاه یک امر ضروری و الزامی است؛‌ طبق اصل 35 قاون اساسی در جمهوری اسلامی نیز اگر کسی در دادگاه وکیل نداشته باشد، یک وکیل برای آن شخص معرفی می کنند. که این امر اهمیت جایگاه یک وکیل را نشان می دهد؛ معمولاً‌ کسانی که بخواهند وکیل انتخاب کنند سراغ وکلایی می روند که به آن ها وکیل پایه یک دادگستری می گویند که در ادامه قصد داریم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

وکیل کیست

 

 

اصل 35 قانون اساسی

اصل 35 قانون اساسی این چنین می گوید که:‌ «در همه دادگاه‌ها طرفین دعوی حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آن ها امکانات تعیین وکیل فراهم گردد.» وجود این اصل در قانون اساسی یک کشور آن هم کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران، ‌نشان از جایگاه ویژه وکلا  است.

البته ناگفته نماند وکلا پس از گذراندن دوره های تحصیلاتی در کشور، باید در آزمون های وکالت نیز شرکت کنند تا بتوانند در ایران به عنوان یک وکیل فعالیت داشته باشند و به کسی که بتواند به مراتب عالی در وکالت دست پیدا کند وکیل پایه یک داد گستری می گویند.

اصل 35 قانون اساسی

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

با عبور از خیابان ها گاهاً ‌به این عبارت «وکیل پایه یک دادگستری»  چشمتان خورده است و شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که فرق یک وکیل پایه یک دادگستری با دیگر وکلا چیست؟ آیا مشاوره با وکیل حقوقی می تواند گره های بیشتری را باز کند؟ به آن دسته از وکلایی که بتوانند بعد از تحصیلات دانشگاهی در مقاطع لیسانس و بالاتر در رشته های فقهی ، در آزمون های وکالت که یک آزمون بسیار سخت و نفس گیر است و آن هم سالی یک بار برگزار می شود قبول شوند، وکیل پایه یک دادگستری می گویند. در ادامه برخی از شرایط وکیل پایه یک دادگستری را می خوانید:

  • صلاحیت بر اساس استعلاماتی که از دستگاه های اطلاعاتی و قضایی دریافت می شود.
  • موفقیت در آزمون های سخت که به آن اختبار گفته می شود.
  • سپری کردن دوره کارآموزی وکالت که معمولا بین 18 ماه تا دو سال متغیر است.

وکیل پایه دو کیست؟

وکیل حقوقی پایه دو به وکیلی گفته می شود که فقط حق شرکت در مواردی را دارد که جزای آن زیر ده سال باشد و یا برای موارد مالی آن چیزی که بازخواسته می شود کمتر از 50 میلیون باشد،‌این در صورتی است که وکیل پایه یک دادگستری حق ورود به تمامی پرونده ها را دارد. معمولاً وکلایی که که تواسته اند از کانون وکلا پروانه وکالت کسب کنند باید تا 2 سال تحت سرپرستی یک وکیل از حقوق موکل های خود دفاع که بعد از آن می تواند با شرکت در آزمون، وکیل پایه یک دادگستری بشود.

ذکر یک نکته شاید برای شما جالب و مهم باشد این است که وکلایی که در مرکز امور مشاوران و مرکز وکلای قوه قضاییه حضور دارند،‌ابتدا وکیل پایه دو هستند که پس از آزمون به وکیل پایه یک دسترسی پیدا می کنند اما وکلایی که در آزمون دادگستری شرکت کنند و موفق شوند،‌ مستقیماً وکیل پایه یک دادگستری خواهند شد. مشاوران ما در گروه حقوقی عدل دانو آماده پاسخوگویی به سوالات شما در خصوص انواع وکالت و مشاوره با وکیل حقوقی هستند.

انواع وکیل حقوقی

ممکن است افراد با موضوعات مختلف ،درگیر پیدا کردن وکیل حقوقی خوب باشند،‌ اما این افراد پیش از پیدا کردن وکیل و مشاوره با وکیل حقوقی باید با انواع وکیل آشنا باشند تا با توجه به آن به وکیلی که مربوط به کار آن ها است رجوع کنند، با به عبارت دیگر شغل وکالت هم مانند دیگر صنوف دارای دسته بندی های مختلف هستند.

وکیل اداری: به شخصی وکیل اداری گفته می شود که طی یک قرارداد دوطرفه به عنوان وکیل انتخاب می شود،‌در این نوع وکالت شخص وکیل نیاز ندارد که حتما تحصیلات عالی داشته باشد و حتی یک شخص بیسواد هم می تواند به عنوان وکیل اداری منسوب شود؛ این وکیل صرفا برای عقد قرار داد و یا حضور شخص در معاملات است و به هیچ وجه نمی تواند در موارد قضایی و یا در دادگاه حضور پیدا کند.

وکیل دادگستری:‌ وکیل دادگستری یا همان وکیل حقوقی، به وکیلی گفته می شود که طی شرکت در آزمون های دادگستری از سمت دادگستری پروانه وکالت دریافت کرده باشد.

وکیل مع الواسطه: بسیاری از افراد توانایی و صلاحیت گرفتن یک وکیل را ندارند،‌به همین دلیل یک شخص دیگر برای آن وکیل در اختیار می گیرد،‌به این نوع وکیل که یک شخص دیگر اختیار کرده است وکیل مع الواسطه می گویند.

وکیل تسخیری: در برخی از پرونده ها افراد به هر دلیلی از گرفتن وکیل امتناع می کنند، این دلیل می تواند بضاعت مالی نیز باشد که در این صورت دادگاه از بین وکلای قوه قضاییه یک وکیل به صورت کاملا رایگان می گیرد که بتواند به پرونده آن ورود پیدا کند، به این نوع وکیل حقوقی، وکیل تسخیری می گویند.

وکیل اتفاقی:‌ بعضی از افراد تحصیلات حقوقی دارند اما پروانه کسب ندارند و شغل آن ها وکالت نیست و به دلایلی وارد پرونده قضایی نزدیکان خود می شوند،‌ این فرد فقط در یک مورد خاص با گذراندن موارد قانونی و پرداخت مقداری هزینه برای آن پرونده پروانه وکالت اخذ می کند که به آن وکیل اتفاقی می گویند.

وکیل حمایتی:‌ بعضی از وکلا می توانند از دفتر حمایت قضایی پروانه دریافت کنند که وقتی  ایثارگران و یا بسیجیان با مشکلات قضایی رو به رو شوند از آن ها حمایت کنند که به این نوع وکلا، وکلای حمایتی می گویند.

انواع وکیل حقوقی

یک وکیل حقوقی در چه مواردی می تواند کار ساز باشد؟

اگر کمی درگیر مسائل حقوقی شده باشید، در خواهید یافت که به تنهایی نمی توانید در موارد حقوقی پیروز باشید؛
مردم بعد از اینکه یک بیماری به سراغشان می آید سعی می کنند تا یک متخصص بسیار عالی را برای درمان بیماری خود انتخاب کنند،‌ که این امر در خصوص یک وکیل حقوقی هم صدق می کند؛ حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدانید یک وکیل حقوقی خوب در چه زمینه هایی می تواند به شما کمک کند، که در ادامه به بخشی از اقدامات یک وکیل اشاره می کنیم. یک وکیل حقوقی می تواند در مواردی همچون طلاق، نفقه،‌ مشاوره حقوقی خانواده، مهریه،‌ حضانت، چک،‌ حکم تخلیه،‌ ضرب و جرح، جرایم سایبری موارد متعددی ورود پیدا کند که شما هم اگر نیاز به مشاوره با وکیل حقوقی داشته باشید می توانید با مجموعه حقوقی عدل دانو در تماس باشید  تا مشاوران ما به سوالات شما پاسخ دهند. بهترین وکیل حقوقی را برای مشاوره به شما در نظر گرفته ایم. اگر در پی شماره وکیل حقوقی هستید عدل دانو بهترین جا برای شماست.

یک وکیل حقوقی در چه مواردی می تواند کارساز باشد

وکیل حقوقی طلاق،‌ رکورددار بیشترین تعداد سرچ وکیل حقوقی در اینترنت

با یک سرچ کوتاه در اینترنت متوجه خواهید شد که بیشترین تعداد درخواست وکیل حقوقی مربوط به طلاق است؛‌ با یک نگاه گذرا به دادگاه های خانواده درمی یابیم که اکثراً زوجین درخواست طلاق توافقی را دارند؛ در این نوع طلاق اگر طرفین زمان و توانایی برای گذراندن مراحل اداری را نداشته باشند می توانند وکیل حقوقی استخدام کنند تا مراحل آن را انجام دهد؛ البته لازم به ذکر است که اگر وکیل انتخاب شده اطلاعات کافی در حوزه خانواده نداشته باشد،‌ روند پرونده به طول خواهد انجاید، به همین دلیل شما می توانید با مشاوران ما در گروه حقوقی عدل دانو در ارتباط باشید تا در کمترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند. دیگر در پی شماره وکیل حقوقی نباید و با شماره های ارتباطی عدل دانو تماس بگیرید.

البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که بگوییم وکیل حقوقی خوب کسی است که بتواند یک دید کلی و و از مشکلاتتان به شما بدهد و تا جایی که امکان دارد شما را از این تصمیم عجولانه منصرف سازد؛ به عنوان مثال اگر شخصی برای مشاوره با وکیل حقوقی به آن مراجعه کند، وکیل از نظر اخلاقی و حرفه ای موظف است تا آن را با حقوقی آشنا کند تا موکل بتواند به راحتی تصمیم بگیرد، حتی در بسیاری از موارد، افراد-مخصوصاً آقایان- وقتی با مسائل مهریه و نفقه رو به رو می شوند از درخواست طلاق خود انصراف می دهند.

تعهدات مابین وکیل حقوقی و موکل

یکی از مواردی که باعث ضربه به پرونده ها می شود،‌فراموشی تعهدات مابین وکیل و موکل است؛‌ یک وکیل حقوقی خوب باید بتواند در جلسه مشاوره موکل خود را از تمامی جوانب یک پرونده آگاه سازد، همچنین بالعکس، یک موکل باید در مشاوره با وکیل حقوقی تمام مسائل را بدون رودربایستی مطرح کند تا وکیل بتواند به آن کمک کند.

یک وکیل حقوقی خوب باید بتواند تمام ابزارها و اسناد را در راه پیشبرد اهداف و پیروزی پرونده موکل خود استفاده کند و در عوض موکل باید بتواند به موقع هزینه هایی مانند دادخواست، هزینه کارشناسی،‌ هزینه اوراق و حتی ایاب و ذهاب وکیل را پرداخت کند تا در روند پرونده خللی ایجاد نشود؛ همچنین یکی از مهم ترین تعهدات اخلاقی وکیل این است که یک وکیل حقوقی موفق کسی است که ابتدا موکل خود را دادرسی کند و بعد از صداقت او به دادخواهی آن رسیدگی کند. برای اخذ وکیل پایه یک دادگستری و یا مشاوره با وکیل حقوقی بدون نیاز به مراجعه حضوری با شماره های 88744001-021 تماس بگیرید تا در اسرع وقت به موضوع شما رسیدگی و وکلای خبره را به شما معرفی کنیم. بهترین وکیل حقوقی را برای راحتی کار شما در نظر گرفته ایم. با عدل دانو دیگر نیازی نیست در فضاهای مختلف در پی شماره وکیل حقوقی باشید.

تعهدات

 

وکیل حقوقی باتجربه یا وکیل حقوقی پُر ارتباط؟

اکثر افرادی که کارشان به دادگاه و گرفتن وکیل کشیده باشد،‌قطعا بین این دور راهی گیر کرده اند که وکیلی را انتخاب کنند که تجربه کافی در پروند ها داشته باشد یا وکیلی که از لحاظ ارتباطات در سطح قوی باشد‌؛ طبیعی است اگر کسی باشد که هر دوی این موارد را داشته باشد بی شک یک انتخاب بسیار عالی برای وکالت خواهد بود اما باید توجه داشت که پیدا کردن این شخص کار آسانی نیست.

معمولا وکلایی که دارای سابقه زیادی در پرونده ها دارند راه های خوبی برای پرونده شما ارائه می کنند که دیگر وکلا با آن راه ها آشنایی ندارند . وکلایی که ارتباط بیشتری دارند می توانند با ارتباطاتی که دارند از تجربیات دیگر وکلا استفاده کنند یا با ارتباطات خود بتوانند استدلال های خود  را در دادگاه راحت تر به اثبات برساند، اما سوالی که به وجود می آید این است که چطور می شود به این وکلا دسترسی پیدا کرد؟ گروه مهاجرتی عدل دانو با حضور صدها مشاور آماده راهنمایی افرادی است که نیاز به مشاوره با وکیل حقوقی دارند.

وکیل حقوقی باتجربه یا وکیل حقوقی پر ارتباط

دسترسی به شماره وکیل حقوقی

افرادی که در استانی مانند تهران هستند شاید دسترسی به یک وکیل حقوقی زیاد برایشان دشوار نباشد،‌هرچند که همین افراد نیز به راحتی نمی توانند با یک وکیل خبره آشنا شوند؛ ممکن است هموطنان عزیز ما در استان های مختلف این امکان و دسترسی را نداشته باشند، به همین دلیل مجموعه حقوقی عدل دانو همه روزه حتی در ایام تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات و مشاوره با وکیل حقوقی هستند؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های .43859-021 تماس حاصل نمایید. با بهترین وکیل حقوقی به سراغ حل مشکلات خود بروید. گروه حقوقی عدل دانو در تمامی شرایط کنار شماست.

5/5 - (1 امتیاز)
سوال یا دیدگاهتان را مطرح کنید

اطلاعات تماس شما نمایش داده نخواهد شد و صرفا جهت اطلاع رسانی‌های بعدی است.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.