تهران - خیابان صابونچی - نبش خرمشهر - پلاک 109 - واحد ۱

وکیل ارث

وکیل ارث، به وکیلی گفته می‌شود که اطلاعات زیادی در حوزه تقسیم ترکه و اموال متوفی دارد و می‌تواند به شما کمک کند تا به تمامی حقوق خود در زمینه ارث و میراث برسید. برای آن که با یک وکیل ارث با تجربه مشورت کنید، کافی است به خدمات حقوقی عدلدانو مراجعه نمائید و یا به روش‌های آنلاین با وکلای حرفه‌ای ما در ارتباط باشید. در این مطلب، به مهم ترین مسائل مربوط به وکیل ارث و همچنین وظایفی که  بر عهده دارد اشاره خواهیم کرد. پس اگر شما هم قصد دارید تا با موضوعات حول محور ارث و میراث آشنا شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید. ما در ادامه به طور خاص به موارد ارث و میراث و مهر و موم ترکه خواهیم پرداخت.

وکیل ارث

وکیل ارث چه توانایی‌هایی باید داشته باشد؟

همان طور که از نام این وکیل مشخص است، وکیل ارث باید به تمامی قوانین و تبصره‌های مربوط به ارث و میراث و اموال متوفی تسلط داشته باشد تا در مواقع مختلف بتواند نسبت به موضوعات مطرح شده پاسخ گویی مناسبی داشته باشد. وکلا، امروز در پرونده‌های مختلفی کار وکالت را بر عهده می‌گیرند و ممکن است یک وکیل دادگستری، تمامی پرونده‌های حقوقی ،مالیاتی و خانواده را انجام دهد. اما وکیل انحصار وراثت، یا بهتر بگوییم، وکیل تقسیم ترکه، در واقع کاملا به صورت حرفه‌ای به مسائل پیرامون این موضوع اشراف داشته و به طور تخصصی این امور را انجام می‌دهد.

یکی از بهترین کارها برای آن که بهترین نتیجه را در امور مربوط به ارث و میراث بگیرید، مشاوره انحصار وراثت می‌باشد. این مسئله تضمین کننده آن است که شما به تمامی حقوق خود برسید. در ادامه به موضوع ارث می‌پردازیم و خواهیم گفت که چه کسانی از متوفی ارث می‌برند و چگونه می‌توان این تقسیم را انجام داد. پس با ما همراه باشید.

وکیل ارث چه توانایی هایی باید داشته باشد؟

ورثه به چه کسانی گفته می‌شود؟

از لحاظ شرعی، تمامی افرادی که رابطه خونی با متوفی دارند، مطابق با شرایط می‌توانند از او ارث ببرند. بنابراین، تمامی اقوام نسبی متوفی به ترتیبی که خواهد آمد، از او ارث می‌برند. علاوه بر این، همسر متوفی نیز از جمله کسانی است که از متوفی ارث می‌برد. برای آن که به طور دقیق بتوان تشخیص داد چه کسانی و با چه نسبتی از متوفی ارث می‌برند، لازم است آن‌ها را در طبقات مختلفی قرار داد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

طبقه اول وراث، شامل نزدیک ترین افراد به متوفی می‌باشند. در این طبقه، همسر متوفی و پدر و مادر او و همچنین فرزندان او قرار می‌گیرند. در طبقه دوم ورثه، پدر بزرگ و مادر بزرگ متوفی و همسر و همچنین برادران و خواهران او قرار خواهند گرفت. ذکر این نکته ضروری است که اگر در یک طبقه هیچ کسی وجود نداشته باشد، نوبت به میراث طبقه بعدی می‌رسد. اما اگر فقط یک نفر در یک طبقه وجود داشته باشد، دیگر نوبت به طبقات دیگر نمی‌رسد. افرادی که در طبقه سوم ورثه قرار می‌گیرند شامل این افراد هستند.همسر متوفی، عمو ،عمه،خاله،دایی متوفی و در صورت نبود آن‌ها، فرزندان آن‌ها. به طور کلی کسانی که به موجب نسب ارث می‌برند:

  1.  پدر و مادر، اولاد و در صورت نبود آن‌ها، اولاد اولاد
  2.  اجداد، برادر و خواهر و در صورت نبود آن‌ها، اولاد آن‌ها
  3.  اعمام و عمات و اخوال و خالات، و در صورت نبود آن‌ها، اولاد آن‌ها
  4. همسر نیز همراه هر طبقه ارث می‌برد.

ورثه به چه کسانی گفته می شود؟

موانع ارث

یکی از مواردی که وکیل ارث به آن رسیدگی می‌کند، مسئله موانع ارث می‌باشد. در این مبحث، به مواردی اشاره می‌شود که موجب محرومیت شخصی از ارث می‌شود. در این قسمت، به این موارد اشاره می‌کنیم و آن‌ها را به طور کامل توضیح خواهیم داد. لازم به ذکر است که وکیل ارث به تمامی موارد ذکر شده تسلط کامل دارد و علاوه بر این، به نکات دیگری که در این حوزه مطرح می‌شود نیز، اشراف بالایی دارد.

کفر

اولین مورد از مواردی که موجب منع ارث بردن کسی می‌شود، موضوع کفر می‌باشد. طبق قوانین شرع، کافر از مسلمان ارث نمی‌برد؛ بنابراین، اگر کسی به هر دلیل از اسلام خارج شده باشد، به هیچ وجه از مسلمان ارث نخواهد برد. تفاوتی ندارد که این شخص از اهل کتاب باشد یا نباشد، به هر حال کافر از مسلمان ارث نمی‌برد. همچنین، اگر در میان ورثه تنها یک مسلمان وجود داشته باشد، تمامی ارث به او تعلق خواهد گرفت.

قتل

مورد دیگری که در نهایت موجب منع کسی از ارث می‌شود، موضوع قتل می‌باشد. بنابراین، اگر یکی از ورثه، موجب به قتل رسیدن مورث شود، قاتل از ارث محروم خواهد شد. البته، لازم است که این قتل از نوع عمد باشد و اگر غیر عمد بوده باشد، مانع به ارث رسیدن نخواهد شد.

لعان

موضوع مهم بعدی که موجب منع ارث می‌شود، مسئله لعان و یا همان نسبت زنا می‌باشد. این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که مرد به همسر خود نسبت زنا می‌دهد و یا این موضوع را مطرح می‌نماید که فرزند موجود، از آن او، نیست. در این شرایط مرد باید 4 بار برای صحت ادعای خود قسم بخورد و زن نیز باید خدا را شاهد بر ماجرا بگیرد که ادعای مرد، صحیح نیست. در این شرایط، زوج و زوجه بر یک دیگر حرام ابدی شده و دیگر از هم ارث نمی‌برند. همچنین اگر موضوع لعان، فرزند باشد، مرد و فرزند نیز از یک دیگر ارث نخواهند برد. موضوع بعدی از موارد منع ارث، مسئله زنا زادگی می‌باشد؛ که اگر فرزند از رابطه نامشروع باشد، از خانواده ارث نمی‌برد و علاوه بر این، پدر و مادر نیز نمی‌توانند در صورت فوت این فرزند، وارث اموال او باشند.

مهر و موم کردن ترکه به چه معناست؟

یکی از مواردی که وکیل انحصار ورثه می‌تواند انجام دهد، موضوع مهر و موم کردن ترکه می‌باشد. بنابراین، زمانی که فردی فوت می‌کند، می‌توان برای مهر و موم کردن ترکه اقدام نمود. در این شرایط، هیچ دخل و تصرفی در اموال متوفی صورت نمی‌گیرد و در نتیجه اموال متوفی محفوظ خواهد بود. بنابراین، توصیه می‌شود که در این شرایط به شکل کاملا قانونی نسبت به مهر و موم ترکه اقدام شود تا قانون به تمامی موارد رسیدگی کند و مانع تصرف در اموال متوفی شود. وکیل ارث و میراث، وکیلی است که اطلاعات جامعی در حوزه مربوط به ارث دارد و می‌تواند به شما کمک کند تا تمامی حقوق خود را دریافت نمایید.

حال، ممکن است این سوال پیش بیاید که چه کسانی حق این را دارند که برای مهر و موم شدن ترکه اقدام کنند؟ پاسخ این است که تمامی ورثه قانونی متوفی این حق را دارند که برای مهر و موم کردن ترکه اقدام کنند. همچنین، طلبکاران متوفی نیز، می‌توانند برای دریافت طلب خود اقدام به مهر و موم کردن اموال منقول و غیر منقول متوفی کنند.

 

یکی دیگر از موارد مهم در مسئله مهر و موم کردن ترکه، تا زمانی که موضوع انحصار وراثت اتفاق بیفتد، مسئله صلاحیت مرجع قضایی رسیدگی کننده به پرونده می‌باشد. امور مربوط به ترکه و مهر و موم ترکه در صلاحیت شورای حل اختلاف آخرین محل اقامتگاه متوفی است. اگر متوفی در ایران اقامتگاهی نداشته باشد، شورای حل اختلاف آخرین محل سکونت متوفی صالح است. اگر متوفی در ایران محل سکونت هم نداشته باشد، توسط شورای حل اختلافی انجام می‌شود که ترکه در حوزه آن واقع هستند. اگر ترکه در حوزه‌های قضایی مختلفی قرار داشته باشند، شورای حل اختلاف حوزه‌ای که مال غیر منقول در آن جا واقع شده صالح برای انجام این امر است. اگر در بین ترکه چند مال غیر منقول وجود داشته باشد، مهر و موم توسط شورای حل اختلافی انجام می‌شود که پیش از سایرین اقدام کرده است.

استفاده از مشاوره انحصار وراثت، می‌تواند تضمین کننده مسئله تساوی و عدالت در تقسیم ارث و میراث باشد؛ تا کم ترین اجحافی در حق کسی صورت نگیرد. مهر و موم ترکه، مراحل خاصی را می‌طلبد که باید به دقت بالایی انجام گیرد. اولین مرحله، این است که شخص متقاضی برای مسئله مهر و موم، دادخواست خود را به دفاتر خدمات قضایی مطرح نماید. در ادامه، شورای حل اختلاف مسئله را به طور کامل بررسی می‌کند و در نهایت این شورا برای انجام مهر و موم ترکه اقدام می‌نماید.

مهر و موم کردن ترکه به چه معناست؟

بهترین وکیل ارث

وکیل ارث، می‌تواند تاثیر زیادی بر عملکرد شما برای انحصار ورثه داشته باشد. شما می‌توانید با کمک وکیل ارث، خیلی راحت و با در دست داشتن دلایل کافی و مدارک تکمیلی، به شیوه‌ای کاملا صحیح و اصولی برای انحصار وراثت اقدام کنید. وجود وکیل ارث، امری بسیار مهم و حائز اهمیت است. وکیل ارث به خاطر آشنایی که با موضوع ارث و قانون امور حسبی آن دارد، می‌تواند به خوبی به احقاق حقوق موکل خود کمک کند. البته فراموش نکنید که وکیل ارث باید یک سری از فاکتورهای خاص را داشته باشد. برای این که بهترین وکیل ارث را انتخاب کنید، باید چند فاکتور را مورد توجه خود قرار دهید.

برای مثال، وکیل ارث باید بتواند در خصوص رویه قضایی دادگاه، اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشد تا با تکیه بر آن‌ها، بهترین راهکارها را به موکل خود ارائه کند. از آن جایی که بعد از فوت یک فرد، اغلب، فشارهای روحی و روانی زیادی بر ورثه وارد می‌شود، نمی‌توانند تصمیم درستی را اتخاذ کنند. از طرفی، فشارهای وارده  در خصوص مسائل حقوقی، نمی‌تواند اجازه گرفتن بهترین تصمیم را به آن‌ها دهد. شما می‌توانید در این زمان از یک وکیل ارث خبره برای رهایی از مشکلات خود استفاده کنید.

 وکیل ارث مجموعه حقوقی عدل دانو

از اهمیتی که وکیل ارث می‌تواند برای شما داشته باشد، آگاه شدید. حال، باید سعی کنید بهترین وکیل ارث کشور را برای کمک به خود انتخاب کنید. گروه حقوقی عدل دانو، بهترین وکلای حقوقی کشور را در اختیار دارد. شما می‌توانید برای کمک گرفتن از وکیل ارث، به گروه حقوقی عدل دانو مراجعه کنید. شما باید برای انتخاب وکیل ارث خوب، به سابقه و قیمت مشاوره‌ای که در نظر می‌گیرد توجه کنید.

وکلای گروه حقوقی عدل دانو، جزء با سابقه ترین وکلایی هستند که در کشور فعالیت می‌کنند. وکیل ارث عدل دانو، بسیار عادل و منصف است. شما می‌توانید تمام مسائل پرونده خود را به او توضیح دهید و بهترین مشاوره‌های وکیل ارث را دریافت کنید. گروه حقوقی عدل دانو، به صورت شبانه روزی آماده خدمت به هموطنان عزیز کشورمان است.

هزینه وکیل ارث چگونه مشخص می‌شود؟

یکی از سوالاتی که در ذهن اکثر شما وجود دارد، چگونگی تعیین هزینه وکیل ارث است. لازم است بگوییم که قیمت ثابتی برای هزینه وکیل ارث وجود ندارد. هزینه وکیل ارث با توجه به پیچیدگی پرونده تغییر می‌کند. اما اصلا جای نگرانی نیست؛ چرا که گروه حقوقی عدل دانو، بهترین وکیل ارث را برای پیچیده ترین پرونده‌ها با حق‌الوکاله‌ای نه چندان زیاد، به شما ارائه می‌کند.

هزینه وکیل ارث چگونه مشخص می شود؟

نتیجه گیری موضوع وکیل ارث

در این مقاله، به موضوع ارث و میراث و نحوه اقدام برای مهر و موم پرداختیم و آن را از جوانب مختلف بررسی نمودیم. یکی دیگر از مسائلی که در این مقاله به آن پرداختیم، موضوع طبقه بندی ورثه بود که نشان می‌دهد چه کسانی در طبقه ورثه قرار می‌گیرند و این میراث چگونه تقسیم خواهد شد. در صورتی که تمایل دارید تمامی امور شما را بهترین وکیل ارث انجام دهد، کافی است از وکیل ارث و میراث، مشاوره بگیرید. برای دریافت دقیق ترین اطلاعات در این حوزه، کافی است با شماره وکیل ارث تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از وکیل انحصار وراثت، این است که شما به هیچ عنوان درگیر مسائل مختلف حقوقی نمی‌شوید و وکیل از جانب شما مسئولیت دارد تا به شما کمک کند و در نهایت شما را به حقوق قانونی خود می‌رساند.

2.8/5 - (5 امتیاز)
سوال یا دیدگاهتان را مطرح کنید

اطلاعات تماس شما نمایش داده نخواهد شد و صرفا جهت اطلاع رسانی‌های بعدی است.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.