تهران - خیابان صابونچی - نبش خرمشهر - پلاک 109 - واحد ۱

وکیل ثبت احوال

اسناد و مدارک شناسایی نشان دهنده هویت افراد است. اسنادی که به احوال شخصیه افراد مربوط باشد را به عنوان اسناد هویتی می‌شناسند. هر کسی که اسمش در سازمان ثبت احوال به ثبت می‌رسد دارای حق و حقوقی است و هویت ایرانی دارد. اما گاهی برخی افراد متقاضی ایجاد تغییراتی از جمله تغییر نام خود یا تغییر نام خانوادگی شان هستند. برای انجام امور مربوط به ثبت احوال و خدمات حقوقی هر شخص باید از یک وکیل ثبت احوال کمک بگیرد چرا که در این امور گاهی با مشکل مواجه خواهید شد. اما آیا با وظایف وکیل ثبت احوال آشنا هستید؟ چگونه می‌توان یک وکیل متخصص ثبت احوال را پیدا کرد؟ در این مطلب از موسسه حقوقی عدل دانو قصد داریم در مورد کارها و اقداماتی که بر عهده وکیل ثبت احوال است با شما صحبت کنیم.

وکیل ثبت احوال

وکیل ثبت احوال چه کسی است؟

گفتیم که برای انجام کارهای مربوط به اداره ثبت احوال، باید از یک وکیل ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. وکیل ثبت احوال در واقع وکیلی است که می‌تواند در تمامی مسائل مربوط به حوزه ثبت احوال به شما کمک کند. در واقع به وکیلی وکیل ثبت احوال گفته می‌شود که به امور و فعالیت‌های مربوط به این زمینه آشنایی و آگاهی داشته باشد. قوانینی که به ثبت احوال مربوط می‌باشد بیشتر در مورد احوال شخصیه افراد است. اما این امور و قوانین گاهی پیچیده تر از تصورات افراد عادی است. افرادی که نسبت به قوانین مربوط به این زمینه آشنایی نداشته باشند، نمی‌توانند در کارها، مسائل و دعاوی پیش آمده کاری از پیش ببرند.

شما می‌توانید برای انجام امور مربوط به ثبت احوال و دعاوی که در این زمینه شکل می‌گیرد، از متخصص آن کمک بگیرید. بهترین راهنمای شما می‌تواند وکیل ثبت احوال باشد. بنابراین بهتر است به دنبال یک وکیل متخصص ثبت احوال باشید. البته افرادی هستند که تمایلی برای کمک گرفتن از وکیل ثبت احوال ندارند و سعی می‌کنند به جای استفاده از خدمات حقوقی که وکلا ارائه می‌کنند، خودشان به تنهایی کار را پیش ببرند. اما لازم است بگوییم شما بدون کمک گرفتن از وکیل ثبت احوال زمان زیادی را برای انجام این امور صرف خواهید کرد. کارهایی که حتی ممکن است برخی به اشتباه انجام داده شوند را می‌توانید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن از طریق مشاوره با وکیل ثبت احوال انجام دهید.

آشنایی با وکیل ثبت احوال

وکیل ثبت احوال چه وظایفی دارد؟

حال که دانستید وکیل ثبت احوال چه کسی است و در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند، باید با وظایف وکیل ثبت احوال بیشتر آشنا شوید. به کلی می‌توان گفت تمامی اموری که در حیطه ثبت احوال وجود دارد را یک وکیل ثبت احوال می‌تواند پیگیری کند و انجام دهد. اما بهتر است کمی بیشتر و دقیق تر با وظایف وکیل متخصص ثبت احوال آشنا شوید. برخی از مهم ترین خدمات وکیل ثبت احوال، حذف نام همسر از شناسنامه، تغییر نام خانوادگی، تغییرات مربوط به شناسنامه و موارد این چنینی است. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی عدل دانو در خصوص برخی از مهم ترین خدمات وکیل ثبت احوال به صورت مجزا با شما صحبت خواهند کرد.

وکیل ثبت احوال چه وظایفی دارد

تغییر نام و نام خانوادگی

گفتیم که قصد داریم برخی از خدمات وکیل ثبت احوال را برای شما شرح دهیم. یکی از مهم ترین خدماتی که وکیل ثبت احوال بر عهده دارد، تغییر نام و نام خانوادگی است. این کار می‌تواند توسط یک وکیل با تجربه و ماهر که در این زمینه فعالیت می‌کند به راحتی انجام شود. البته باید بدانید که در صورتی می‌توانید اقدام به تغییر نام و نام خانوادگی خود کنید که نام و نام خانوادگی شما برخی از شرایط را داشته باشد. برای مثال افرادی می‌توانند برای تغییر نام و نام خانوادگی خود اقدام کنند که نام و نام خانوادگی آن‌ها از الفاظ زشت و مستهجن باشد. در صورتی که نام و نام خانوادگی آن‌ها جزء کلمات خارجی باشد نیز می‌توانند دست به تغییر آن بزنند.

زمانی که شما درخواست به تغییر نام و نام خانوادگی خود می‌دهید، باید صبر کنید تا تصمیم سازمان ثبت احوال را برای تغییر نام مشاهده کنید. درخواست شما برای تغییر نام و نام خانوادگی باید توسط اداره ثبت احوال مورد قبول واقع شود. تصمیم سازمان ثبت احوال برای تغییر نام و نام خانوادگی متقاضیان دو صورت خواهد داشت. اگر سازمان ثبت احوال با درخواست شما موافقت کند، نتیجه برای تغییر نام و نام خانوادگی به شما ابلاغ خواهد شد. اما در صورتی که تصمیم گرفته شده غیر از این باشد، شما می‌توانید برای اعتراض به رای به دادگاه مراجعه کنید و نسبت به تصمیم سازمان اعتراض کنید. پیگیری این کار در دادگاه با کمک وکیل ثبت احوال نتیجه بخش تر خواهد بود.

حذف نام همسر سابق از شناسنامه

یکی از مواردی که اکثر افراد به دنبال آن هستند، حذف نام همسر سابق در شناسنامه است. اغلب افرادی که از همسر خود جدا می‌شوند تمایل دارند تا نام همسر سابقشان را از شناسنامه خود پاک کنند. اما لازم است بدانید که شما می‌توانید تنها تحت شرایطی خاص نام همسر سابق خود را از شناسنامه پاک کنید. وکیل ثبت احوال با توجه به آشنایی که نسبت به مواد مخصوص و بندهای قانونی این موضوع دارد می‌تواند شما را راهنمایی کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به دنبال مشاوره با وکیل ثبت احوال باشید.

زن و شوهری که از یکدیگر طلاق می‌گیرند، در صورتی که جدایی آن‌ها بدون رخ دادن نزدیکی باشد، می‌توانند به راحتی و با مراجعه به اداره ثبت احوال درخواست حذف نام همسر از شناسنامه را داشته باشند. البته لازم است ذکر کنیم که این کار را هم مرد می‌تواند انجام دهد و هم زن. اما در موارد دیگر به این صورت نیست. در دیگر مواردی که طلاق اتفاق افتاده باشد، حذف نام همسر از شناسنامه منوط به این خواهد بود که شخص مجدد ازدواج کند و نام همسر دومش نیز در شناسنامه درج شود تا بتواند نام همسر قبلی را از شناسنامه خود حذف کند.

وکیل ثبت احوال باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

با توجه به قانون، می‌توان گفت تمامی افرادی که در آزمون ورودی وکالت پذیرفته شده باشند، می‌توانند بعد از اخذ پروانه، در تمامی زمینه‌ها کار وکالت را انجام دهند. در زمینه امور ثبت احوال نیز، کار وکلا به همین صورت عادی خواهد بود. یعنی افرادی که در آزمون ورودی وکالت پذیرفته شده باشند می‌توانند بعد از دریافت پروانه، در تمامی زمینه‌ها مشغول به کار شوند.

اما لازم است ذکر کنیم، افرادی که به دنبال کمک گرفتن از بهترین وکیل ثبت احوال هستند، بهتر است از وکلایی کمک بگیرند که به صورت تخصصی در این حوزه مهارت دارند. نمی‌توان گفت هر کسی که وکیل باشد می‌تواند از سواد و تسلط کافی در حوزه ثبت احوال برخوردار باشد. بنابراین بهتر است به دنبال کمک گرفتن از وکلایی باشید که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کنند. سعی کنید برای کمک گرفتن از وکیل ثبت احوال به دنبال وکلایی باشید که تحصیلات عالی، تجربه بسیار بالا، سابقه درخشان و مهارت بالایی داشته باشند.

وکیل ثبت احوال باید چه ویژگی هایی داشته باشد

تفاوت وکیل ثبت احوال با وکلای دیگر

در خصوص خدمات حقوقی که وکلا به موکلان ارائه می‌کنند همواره سوالات زیادی مطرح بوده است. یکی از مهم ترین این سوالات تفاوت وکیل ثبت احوال با دیگر وکلا است. شاید برای بسیاری از شما این سوال مطرح باشد که چه تفاوتی بین وکیل ثبت احوال و دیگر وکلا است؟ به راستی دلیل تفاوت بین وکیل متخصص ثبت احوال با دیگر وکلا را چه می‌توان دانست؟ در ادامه مطلب، کارشناسان ما در خصوص اصلی ترین علت تفاوت وکیل ثبت احوال با دیگر وکلا با شما صحبت خواهند کرد.

اصلی ترین تفاوت وکیل ثبت احوال با دیگر وکلا را می‌توان حوزه فعالیت آن‌ها دانست. همان طور که در قسمت‌های قبل گفتیم، تمامی وکلایی که در آزمون ورودی وکالت موفق شده باشند و بتوانند موفق به اخذ پروانه شوند، می‌توانند کار وکالت را در همه زمینه‌ها انجام دهند. اما وکیل ثبت احوال کسی است که به صورت تخصصی در زمینه پرونده‌های ثبتی و سجلی اداره ثبت احوال فعالیت می‌کند. در واقع اصلی ترین تفاوت وکیل ثبت احوال با دیگر وکلا نیز در حوزه‌ای است که فعالیت می‌کند.

مشاوره

حال که اطلاعات لازم در مورد وکیل ثبت احوال را به دست آوردید و دانستید که به چه کسی وکیل ثبت احوال گفته می‌شود، باید به دنبال کمک گرفتن از بهترین وکیل ثبت احوال باشید. پیدا کردن بهترین وکیل ثبت احوال شاید در نگاه اول کمی دشوار باشد چرا که باید سعی کنید از وکیلی کمک بگیرید که به زیر و بم‌های قانونیو جزئیات آن شناخت داشته باشد. سعی کنید در انتخاب وکیل دقت کنید. وکیلی را انتخاب کنید که مهارت سخنوری بالایی داشته باشد و به علاوه بتواند اسناد را به صورت دقیق استفاده کند. اما چگونه می‌توان چنین وکیلی را پیدا کرد؟

موسسه حقوقی عدل دانو یکی از بزرگ ترین موسسات کشورمان است که می‌تواند انواع خدمات حقوقی را به شما ارائه کند. برای کمک گرفتن از  وکیل متخصص ثبت احوال نیز می‌توانید روی کمک موسسه حقوقی عدل دانو و وکلای با تجربه و زبده آن حساب کنید. وکلای موسسه حقوقی عدل دانو تمامی شاخص‌ها و ویژگی‌های یک وکیل خوب را دارند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی و با کمک وکیل ثبت احوال موسسه حقوقی عدل دانو، تمامی امور مربوط به اداره ثبت احوال از جمله تغییر نام و نام خانوادگی را انجام دهید. موسسه حقوقی عدل دانو هم چنین این امکان را برایتان فراهم کرده است که با دریافت شماره وکیل ثبت احوال بتوانید به راحتی از مشاوره‌های تلفنی ما نیز بهره مند شوید. بنابراین اگر به دنبال دریافت راهنمایی‌های لازم در این خصوص هستید و قصد دارید به پاسخ تمامی سوالات خود برسید، با موسسه حقوقی عدل دانو تماس بگیرید.

مشاوره

نتیجه گیری

در این مطلب از سری مقالات موسسه حقوقی عدل دانو سعی کردیم در مورد وکیل ثبت احوال و وظایفی که بر عهده دارد با شما صحبت کنیم. دانستید که تمامی وکلایی که در آزمون ورودی وکالت پذیرفته می‌شوند و در اخذ پروانه نیز موفق باشند، می‌توانند به راحتی در همه زمینه‌ها کار وکالت را انجام دهند. اما از آن جایی که مسائل مربوط به اداره ثبت احوال یک امر تخصصی است، بهتر است از وکیلی کمک بگیرید که به صورت تخصصی در این زمینه کار می‌کند و تخصص لازم را دارد.

یکی از خدمات حقوقی که موسسه حقوقی عدل دانو به شما ارائه می‌کند، مشاوره با وکیل ثبت احوال است. شما می‌توانید با کمک موسسه حقوقی عدل دانو، از بهترین وکلای کشور برای دعاوی مربوط به اداره ثبت احوال کمک بگیرید. برای دریافت راهنمایی‌های لازم در مورد تغییر نام و نام خانوادگی، حذف نام همسر قبلی از شناسنامه و مسائل این چنینی با کارشناسان ما در موسسه حقوقی عدل دانو تماس بگیرید تا از مشاوره‌های وکیل دعاوی ثبت احوال گروه حقوقی عدل دانو بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)